Електромонтажні роботи

ПОСЛУГА ЕЛЕКТРИК ЛЬВІВ Низькі ціни на електромонтажні роботи

Електромонтажні роботи Львів

Будь-яке приміщення, квартира або заміський будинок, адміністративна споруда або офіс, потребує дбайливого ставлення. Інакше може статися катастрофа місцевого значення: вийдуть із ладу електричні мережі, зламається розетка, комп'ютер у найвідповідальніший момент через відсутність системи безперебійного живлення перестане працювати.

Єдиний правильний варіант вирішення цієї проблеми – електромонтажні роботи , які складаються з широкого переліку послуг. Вперше вони здійснюються на "нульовому циклі" будинку, коли його готують до введення в експлуатацію. Потім це або гарантійне й сервісне обслуговування або виклик електрика для усунення неполадок. Якщо електромонтаж проведено неякісно, треба задуматися над професіоналізмом і компетентністю співробітників електромонтажної компанії, адже "спілкування" з електричним струмом може завдати непоправної шкоди здоров'ю людей. Крім того, низький рівень електромонтажних робіт призведе до збільшення фінансових витрат. Тому, щоб не прогадати, необхідно бути уважним при виборі фірми, що надає такі послуги.

Більшість компаній, які спеціалізуються на прокладанні електричних мереж та заміні магістральних ліній, також монтують та замінюють освітлювальне, електровстановлювальне устаткування, заземлювальні пристроїв , слабкострумові системи зв'язку, радіо й телебачення, охоронну, пожежну сигналізацію й системи відеоспостереження. Ці види діяльності є дуже відповідальними, оскільки безперебійне електропостачання, що не залежить від зовнішніх чинників, відіграє особливу роль у діяльності багатьох виробничих підприємств і корпоративних систем.

Початок електромонтажних робіт прямо пов'язаний із проектуванням електричних розподільних мереж. Далі здійснюють такі операції, як монтаж розподільного щита, вкладання проводів, встановлення розеток і вимикачів

Монтаж вимикачів, штепсельних розеток

Електровстановлювальні вироби – загальна назва групи пристроїв, необхідних для комплектації електропроводки. Без них неможливий монтаж електричної проводки. До електровстановлювальних виробів належать: вимикачі й перемикачі; штепсельні з'єднання – вилки й розетка; патрони для електричних ламп; запобіжники.

Електровстановлювальні вироби, як і вся електропроводка, треба розраховувати на експлуатацію протягом 20...30 років. Однак через ненадійні кріплення, підвищені навантаження, виробничі дефекти або невдалу конструкцію деякі із пристроїв виходять із ладу значно раніше.

Найчастіше більшість несправностей виникає в них або в початковий період від прояви прихованих виробничих дефектів, або після тривалої роботи в результаті зношування. Для вибору й придбання нових електровстановлювальних пристроїв необхідно знати їхні основні типи, принципи й припустимі режими роботи, а також надійність обираних конструкцій.

Електровстановлювальний виріб не можна перевантажувати по струму. Навантаження понад номінальний струм призводить до обгоряння контактів, неприпустимого перегрівання й може послужити причиною пожежі.

Вимикачі й штепсельні розетки бувають двох виконань: для відкритих і для прихованих проводок. Розетки при відкритій проводці встановлюють на підрозетниках. Підрозетники – це диски діаметром 60–70 мм, товщиною не менше 10 мм із струмонепровідного матеріалу (дерево, текстоліт, гетинакс, оргскло тощо). Підрозетники закріплюють на стіні шурупами з потайною головкою або приклеюють клеєм БМК-5 або КНЭ-2/60. На цегельні або бентонні стіни підрозетники закріплюють також шурупами, попередньо просвердливши отвір у стіні й встановивши дюбель або дерев'яну пробку. На горючих основах рекомендується встановлювати на дерев'яні підрозетники прокладки з азбесту товщиною 2–3 мм, що забезпечує захист від загоряння підрозетника при несправності контактного з'єднання у вимикачі або штепсельній розетці. Електровстановлювальні вироби закріплюють на підрозетнику двома шурупами з напівкруглою головкою (при знятій верхній кришці). Потім до клем виробу приєднують попередньо окінцьовані проводи електропроводки. 

Вимикачі встановлюють у розрив фазного проводу, що йде до патрона світильника. Це дає змогу швидко знеструмити електромережу при короткому замиканні й забезпечити електробезпечність при заміні ламп і патронів. При монтажі вимикачів варто звертати увагу на те, щоб вмикання електроосвітлення проводилося натисканням на верхню частину клавіші або верхню кнопку вимикача. Штепсельні розетки під'єднують паралельно до магістральних проводів електромережі.

У прихованій проводці вимикачі й штепсельні розетки встановлюють у металеві або пластмасові коробки типів В-196, КП-1,2 діаметром 69 мм і висотою 40 мм. Коробки встановлюють у заглибленнях в стіні й закріплюють алебастровим розчином. Щоб закріпити в коробці вимикач або штепсельну розетку, знімають із них верхню декоративну кришку, приєднують до клем окінцьовані дроти проводки, вигвинчують гвинти із пластинок розпірних скоб, щоб можна було встановити вимикач або розетку в коробку. При загвинчуванні гвинтів лапки розсовуються й міцно закріплюють вимикач або штепсельну розетку в коробці. Гвинти загвинчують до упора по черзі, не допускаючи перекосу з таким зусиллям, щоб не розколоти основу. Після закріплення основи вимикача (розетки) на них закріплюють декоративні кришки.

У будь-якому випадку – основна умова якісної електропроводки – це фірмові електровстановлювальні вироби, не обов'язково дизайнерські, але добротні і відомі надійністю та якістю.

Кілька корисних порад щодо встановлення вимикачів і розеток

Висоту від підлоги, на якій будуть встановлені розетки й вимикачі вибирайте на свій смак. Зовсім не обов'язково ставити розетки біля самого плінтуса, головне, щоб ними зручно було користуватися, тим більше, що сучасні розетки й вимикачі виглядають досить стильно й не псують зовнішній вигляд квартири, навіть якщо й розміщені у найбільш помітних місцях.

Вимикач найкраще розташувати відразу біля входу у кімнату, щоб не витрачати в темряві час і нерви на його пошуки. Можна встановити його поруч із лиштвою або на висоті вашої опущеної руки (80-90 см від підлоги). Дітям теж буде зручно користуватися таким вимикачем.

Біля письмових столів розетки розміщають трохи вище від кришки стільниці. На цьому ж рівні (приблизно 80 см від підлоги) можна розташувати й ті, у які вмикають пилосос, – тепер вам не доведеться схилятися, щоб його вимкнути. Під полицями на кухні доцільно встановити групу із двох-трьох розеток, а також зробити виводи для додаткового освітлення біля мийки й під'єднання повітроочищувача.

У різних кінцях довгого коридору можна поставити вимикачі верхнього світла або вимикачі із сигнальною лампочкою, що горить у темряві. Тоді не доведеться бродити вночі по темному коридору з ризиком на що-небудь наткнутись.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

16 − тринадцать =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.